اخبار نظامی

اخبار نظامی جهان-تاریخ انتشار:1396/09/17

اخبار نظامی جهان-تاریخ انتشار:1396/09/17

نیروی هوایی فلیپین تعداد ۶ فروند هواپیمای آموزشی و پشتیبانی  A-29 سوپرتوکانو به کمپانی برزیلی Embraer سفارش داد.

کانادا اعلام کرد رسما از استرالیا خواسته تا مشخصاتی از اف18 سی و دی خود را به  این کشور  بدهد. کانادا به دنبال خرید حدود 18 فروند اف18 دست دوم استرالیا است  و البته خود نیز از قبل اف18 در خدمت داشته است

اسرائیل اعلام کرد جنگنده های اف35  این کشور به مرحله عملیاتی رسیده اند.این کشور همکنون 9 فروند از 50 فروند اف35 خود را تحویل گرفته است

جنگنده پاکفا نخستین  پرواز خود را با موتور اصلی خود انجام  داد .پاکفا تا کنون مجهز به موتور سوخو35 بود ولی موتور جدید قدرت بیشتری دارد اگرچه  ان نیز بر اساس موتور سوخو35 ساخته شده است. قرار است پاکفا بین سالهای 2020 تا 2023 وارد خدمت شود

آمریکا با فروش ۱۲۴ فروند بمب هدایت لیزری به ارزش ۴۵۰ میلون دلار به دولت سنگاپور موافقت طی این قرارداد ، دولت آمریکا باید بمب هایو FMU-152 یاFMU-139D/B ، GBU-10 پیووی II ،GBU-12 پیووی IIدر اختیار دولت سنگاپور قراردهد.این بمب ها قرار از F15SG های سنگاپور پرتاب شوند.

ارتش استونی دسته دوم از خودرو های زرهی ررزمی CV-9035 خودرا از دریافت کرد این دسته شامل ۱۰ دستگاه بود.دولت استونی در سال ۲۰۱۴ در قراردادی ۴۴ دستگاه خودروی زرهی CV-9035 را سفارش داد.

فرانسه و دریافت اولین دسته از موشک های ضد زره MMP ، اولین دسته شامل ۵۰ تیره موشک ، و ۲۰ لانچر بود ،لین موشک ضد تانک ساخت کمپانی MBDA میباشد ،که قرار تعداد ۱۷۵۰ تیره موشک و ۴۰۰ لانچر موشک را تحویل ارتش فرانسه دهد ،تا این موشک را جایگزین موشک ضد تانک میلان کند.

تیپ ۱۰۱ هوابرد آمریکا قرار است  اسلحه کمری ماژولار M17 را به خدمت بگیرند ، این اسلحه قرار است جایگزین اسلحه کمری M9 برتا شود .طی برنامه قرار است این تیپ ۲۰۰۰ قبضه اسلحه کمری M17 و M18 دریافت کند.

مصر اولین دسته سه فروندی جنگنده چند منظوره رافال EM خود را تحویل گرفته ، مصر در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۶ فروند جنگنده Rafale-Em نسخه تک سرنشینه و Rafale-DM نسخه دو سرنشینه را سفارش داده.

ارتش لهستان قصد بر ارتقای تانک های T-72 خود دارد ،هنوز جزیتائی از این ارتقا در دسترس نیست ،ولی دولت لهستان تعداد ۵۰۰ دستگاه تانک T-72 در خدمت دارد ،البته در حالت ذخیره میباشند ، به گفته برخی منابع ،لهستان تا کنون ارتقائاتی بر روی تانک های T-72 خود انجام داده من جمله میتوان تانک PT-91 را نام برد.

تیپ ۵۷ واقع در منطقه کورسک روسیه موفق به دریافت از سامانه دفاع هوایی میان برد بوک ام ۳ (Buk-M3) شدند ،قابل به ذکر است این سیستم یک سامانه ارتقا از سیستم دفاع هوایی Buk-M2 میباشد.

دولت آذربایجان با دولت پاکستان قراردادی مبنی بر خرید هواپیمای آموزشی سوپر مشاق امضا کردند.آذربایجان قصد به خرید ۱۰ فروند از این هواپیما دارد.

تحویل اولین فروند هواپیمای ترابری ایرباس A330-300P2F به کمپانی معروف #DHL ، این کمپانی قصد به خدمت گیری تعداد ده فروند از این هواپیما را رادار ، قابل به ذکر این هواپیما یک نسخه ارتقا یافته از هواپیمای مسافربری ایرباس  A-330-300 میباشد که جهت حمل بار تغیراتی در آن داده شده.

در یک مراسم بزرگ در پورتموث ، ابر ناو هواپیمابر کوین الیزابت رسما تحویل نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا شد. انگلستان دو ناو هواپیما کلاس الیزابت سفارش داده است که یکی از انها همکنون عملیاتی شده است و فروند دوم تا سال 2020 وارد خدمت خواهد شد

ژاپن در حال برسی ساخت یک موشک تهاجم زمینی  بر اساس موشک ضد کشتی مافوق صوت XASM-3 است و در حال بررسی  خرید موشکAGM-158ER با برد 1000 کیلومتر از امریکا برای نصب روی اف15 هایش است

ناتو با کمپانی آمریکایی لاکهید مارتین قراردادی مبنی بر خرید ۳۰۰۰ فروند بمب آموزشی هدایت لیزری امضا کرد.احتمال میرود این بمب ها تا سال ۲۰۲۱ تحویل شوند.

شرکت راشل و رونمایی از خودروی دیده بانی زرهی ، این خودرو براساس تویوتا لندکروز V8 طراحی شده است ، و برای پوشش مرزها استفاده خودروی دارای سیستم های الکتروپتیکالی و تصویربرداری حرارتی برای شناسایی میباشد به ژوری که میتواند ۳۶۰ درجه را پوشش دهد ،خودرو میتواند با حتی با وجود عوارض زمین یک شخص را از ۷.۴ کیلومتری و یک خودرو را از ۱۶ کیلومتری شتاسایی کند.همچنین این خودرو مجهز به یک برجک ریموت کنترل مجهز به یک مسلسل سبک ۷.۶۲ م.م برای درگیری میباشد.

هند روز سه شنبه دست به آزمایش سامانه دفاع هوایی میان برد بومی این کشور یعنی آکاش زده ،طی گفته ها این آزمایش با موفقیت همراه بوده.

مقالات هفته اینده سایت جنگاوران

یکشنبه: تانک پی ال 01، دوشنبه: تاریخچه نیروی دریایی ایران بخش سوم،سه شنبه:بالگرد زد20،چهارشنبه:تاریخچه نیروی دریایی ایران بخش اخر،پنچ شنبه:تفاوت دفاع آسمان باز آمریکا و دفاع لایه لایه شوروی/روسیه 

نوشته های مشابه

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
بستن