اخبار نظامی

اخبار نظامی جهان-تاریخ انتشار:1398/07/26

اخبار نظامی جهان-تاریخ انتشار:1398/07/26

روسیه اعلام که پرواز های هواپیمای بدون سرنشین جدید خود را تا سال ۲۰۲۰ تمام خواهد کرد و احتمالا تا سال ۲۰۲۳ عملیاتی خواهد شد.. این هواپیمای جت که دارای موتور مشابه سوخوی ۲۷ است قرار لست در دو نسخه شناسایی و رزمی تولید شود

 روسیه اعلام کرد آخرین دسته موشک های اس ۴۰۰ سفارشی ترکیه را تا سه ماه نخست سال جدید میلادی تحویل ترکیه خواهد داد از این رو تا سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ ترکیه تمامی سامانه‌های اس400 خود را دریافت خواهد کرد

شرکت های هیوندای کره جنوبی یک سفارش جدید برای ساخت یک ناو آبی خاکی با توان حمله هواپیماهای عمود پرواز اف ۳۵ بی برای نیروی دریایی کره جنوبی دریافت کرد قرار است این طرح از سال ۲۰۲۰ شروع شده و در سال ۲۰۲۵ به پایان برسد

شرکت لاکهید مارتین در آمریکا یک طرح مفهومی بالگرد تهاجمی جدید با نام رادیوی اکس را به نیروی زمینی پیشنهاد داد که در نهایت جایگزین بالگردهای آپاچی و ام اچ ۶ خواهد شد… مدتی است که چندین شرکت آمریکایی برای جایگزینی این دو بالگرد در سال ۲۰۳۰ چندین طرح دادند که همگی دارای یک ملخ نیز در انتهای خود برای افزایش سرعت تا دو برابر بالگردهای موجود چون آپاچی هستند

نیروی زمینی امریکا در حال تست یک موشک زمین به زمین ۱۵۵ میلیمتری برای شلیک از لوله توپ‌های ۱۵۵ میلیمتری خود است که بین ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر برد دارد و دارای سیستم هدایت ماهواره‌ای است این موشک برای جایگزینی برخی از مهمات های هدایت شونده فعلی ساخته شد و به راحتی از روی توپ‌های ۱۵۵ میلیمتری شلیک می‌شود… امتیاز این موشک نسبت به مهمات موجود توپ دارا بودن کلاهک جنگی بیشتر است.

تایوان به دنبال ارتقا 142 فروند اف16 خود به کلاس ویپر با هزینه 4.2 میلیارد دلار تا سال 2023 در کنار خرید جنگنده اف35  است.

 در حالی که تاکنون حدود ۳۰ فروند هواپیمای جت نسل پنجم جی20 توسط چین تولید شده ولی هنوز در حال تولید به شکل آزمایشی است…چین اعلام کرد به احتمال زیاد با افزایش تولید این پرنده به شکل تولید انبوه تولید خواهد کرد.. نگرانی از استقرار جنگنده های f-۱۶ ویپر و همچنین خرید اف ۳۵ توسط تایوان باعث شده تا چینیها ها سرعت تولید جی ۲۰ و افزایش دهند.

پاکستان اعلام کرد طی همکاری با کشور چین در حال توسعه جنگنده نسل پنجم به نام پروژه اعظم است .این پروژه قرار است تا سال ۲۰۲۵ به شکل نمونه اولیه و مفهومی ساخته شود… این پرنده نیز همانند جنگنده جی اف ۱۷ که در پاکستان تولید می‌شود با همکاری با چین توسعه خواهد یافت.

ترکیه اعلام کرد سامانه پدافند هوایی هیسار Aرا به تولید انبوه خواهد رساند …این سامانه موشک ارتفاع پایین برای مقابله با اهداف ارتفاع پست و بسیار پست است که توسط ترکیه ساخته شده و طی سه سال گذشته بارها آزمایش شده است… این موشک دارای سیستم هدایت تصویربرداری حرارتی است و ترکیه اعلام کرده با موفقیت های به دست آمده در آزمایشات این موشک ، این موشک تا سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه خواهد رسید.

هیسار-O

روسیه به دنبال ادغام دو کمپانی مشهور بالگرد سازی یعنی کمپانی میل و کاموف است این دو شرکت که بزرگترین شرکت های زراحی و ساخت بالگرد در روسیه است و حدود ۷۰ سال است بالگردهای مختلفی را می سازد هم اکنون در مرحله ادغام برای تبدیل شدن به یک شرکت هستند.

جنرال دینامیک از نسخه نهایی خودروی استریکر-شوراد رونمایی کرد. این خودرو قرار است وارد خدمت نیروی زمینی امریکا شود و در واقع یک نسخه از خودروی زرهی استریکر مجهز به یک برجک ریموت کنترل است که برجک دارای یک مسلسل 7.62 م م، یک توپ30 م م خودکار، دو موشک ضد تانک هدایت لیزری هلفایر و چهار موشک دفاع هوایی استینگر و خود خودرو دارای سیستم دفاع فعال است. این خودرو با این تسلیحات میتواند با اهداف هوایی ارتفاع پست ، تانکها و نیروی های پیاده و خودروهای زرهی درگیر شود.

استریکر-شوراد

زیر مجموعه سیستم های تسلیحاتی و تاکتیکی این شرکت نیز از طرح ورودی جنرال داینامیکس به برنامه سلاح آینده ارتش ایالات متحده رونمایی کرد، این سلاح برای جایگزینی سلاح های ام4 و ام249 در خدمت ارتش ایالات متحده با طرح های شرکت های تکسترون سیستمز و زیگ زاور به رقابت خواهد پرداخت. (درخصوص این سلاح و دیگر شرکت کنندگان برنامه اسلحه آینده ارتش آمریکا در کانال جنگاوران بخوانید.)

اسلحه RM 277 شرکت جنرال داینامیکس

هند دو فروند بالگرد میل25 دست دوم(نسخه صادراتی میل24) را به افغانستان تحویل داد ..دو سال پیش هند 4 فروند میل25 دست دوم خود را به افغانستان هدیه داد که دو فروند اخر امروز تحویل شد.

امریکا رسما نسخه زمین پرتاب بمب اس دی بی را تست کردند..همان طور که میدانید بمب اس دی بی یک بمب هدایت ماهواره ای بالدار با برد 130 کیلومتر است که از جنگنده تست می شود ولی شرکت بوئینگ با همکاری ساب مدتی بود دنبال نسخه زمین پرتاب ان بود. در این نسخه بمب با یک راکت کمکی پرتاب شده و بعد بالچه خود را باز میکند و با سوار شدن بر روی امواج هوا تا برد 130 کیلومتری پرواز میکند…البته این بمب قبلا تست شده بود ولی در ازمایش اخیر به برد 130 کیلومتری رسیده است.

پرتاب از لانچر زمینی

کره جنوبی از ماکت در ابعاد واقعی جنگنده ملی کا اف ایکس خود که یک جنگنده نسل5 (برخی رسانها4.5 است) رو نمایی کرد. این طرح قرار است سال2021 پرواز کند . در کنار بدنه این ماکت دارای غلاف نشان گذاری لیزری ، مخزن سوخت و غلاف جنگ الکترونیک زیر بال و یک سامانه کاونده تصویر ساز حرارتی روی دماغه است(این طرح شباهت بسیار به اف22 دارد).

تونس دست به سفارش 12 فروند هواپیمای اموزشی توروپراپ تی6 سی از امریکا زده است. ارزش این قرارداد 234 میلیون دلار است. تی6 در واقع هواپیما هواپیمای سویسی پی سی9 ام است که در امریکا توسط شرکت پیچکرافت برای ارتش امریکا تولید شد ولی به کشورهای دیگر نیز صادر شد.

کویت تعداد نامشخصی خودروی ریکاوری ام88 ای2 از امریکا خریداری میکند. این خودروی ریکاوری بر اساس شاسی تانک ام60 دارای یک چرثقیل برای ریکاوری یک تانک تا وزن 70 تن است.

کره جنوبی اعلام کرد 20 فروند اف35 دیگر به ارزش 3.3 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. این کشور پیش از این40 فروند اف35 خریداری کرده بود که 8 فروند را تحویل گرفته است.

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن