جنگ ها و عملیات های نظامی

حمله نیرو های روس به فرودگاه انتنوف در نزدیکی کیف

حمله نیرو های روس به فرودگاه انتنوف در نزدیکی کیف

فرودگاه آنتونوف یا فرودگاه هوستومل، یک فرودگاه باربری بین‌المللی در شمال غربی کیف پایتخت اوکراین  است که در شهر هوستومل، درست در حومه کیف پایتخت اوکراین، واقع شده است. این فرودگاه متعلق به شرکت دولتی آنتونوف همان شرکت هوافضا مشهور دولتی اوکراین بود. این فرودگاه میزبان بزرگترین هواپیمای جهان یعنی انتنوف225 بود که تنها یک فروند از ان ساخته شده بود . همچنین این فرودگاه به عنوان فرودگاه برای نیروی هوایی اوکراین استفاده نیز می شد.

از آنجایی که هاستومل درست خارج از کیف، در حدود 10 کیلومتری قرار دارد و می تواند دسترسی سریع به پایتخت را فراهم کند، از نظر استراتژیک مهم بود. در زمان منتهی به حمله روسیه به اوکراین در سال 2022، آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) اطلاعات دقیقی در مورد برنامه های حمله روسیه به دست آورد. رئیس سیا، ویلیام جی. برنز، در ژانویه 2022 به اوکراین سفر کرد و به رهبری اوکراین اطلاع داد که روسیه قصد دارد فرودگاه آنتونوف را برای یک پل هوایی تصرف کند، که به نیروهای روسی اجازه می‌دهد تا به سرعت به کیف بروند تا دولت زلنسکی را سرنگون کنند. انها میخواستند اول فرودگاه را بگیرند و بعد با اوردن تعداد زیادی نیرو از طریق اسمان شهر هاستومل در کنار فرودگاه را اشغال کرد و یک سر پل برای خود ایجاد کنند

نمایی از فرودگاه انتنوف

به گفته کایرلو بودانوف، رئیس سازمان اطلاعات اوکراین، بانکدار دنیس کریف در 23 فوریه 2022 از منابع روسی اطلاعاتی به دست آورد بود مبنی بر اینکه تهاجم روسیه به اوکراین در سال 2022 در 24 فوریه آغاز خواهد شد و فرودگاه آنتونوف محل حمله اصلی خواهد بود. تحلیلگران بر این باور بودند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و بقیه رهبری روسیه تصور می کردند که چنین عملیات سریع اوکراین را به آشفتگی می کشاند و منجر به فروپاشی ارتش اوکراین می شود و به روسیه اجازه می دهد یک دولت دست نشانده را برپا کند.

جان اسپنسر، تحلیلگر انجمن سیاست مدیسون، استدلال کرد که این یک پیروزی نظامی برای روسیه تضمین می کرد. با این حال، هشدارهای سیا و کریف به ارتش اوکراین کمک کرد تا برای حمله به فرودگاه آنتونوف آماده شود.تصرف این فرودگاه از دید روسها اسان بود زیرا فرودگاه تنها دارای یک پادگان کوچک متشکل از حدود 300 سرباز گارد ملی بود، زیرا بقیه به خط مقدم در شرق اوکراین منتقل شده بودند.

در 24 فوریه 2022، حدود ساعت 05:30 صبح به وقت محلی، رئیس جمهور پوتین یک “عملیات نظامی ویژه” را برای “غیر نظامی کردن ” اوکراین اعلام کرد. حدود ساعت 8:00 صبح، یک آرایش 20 تا 34 هلیکوپتر روسی برای ایمن سازی فرودگاه آنتونوف در هوستومل، حومه کیف، در تلاش برای ایجاد یک پل هوایی که در آن نیروها و تجهیزات بتوانند در کمتر از 10 کیلومتر پایتخت جمع آوری شوند، وارد شدند. ساختار هلیکوپتر ها شامل میل های 8 بود که به طور بالقوه صد تا چند صد نیروی هوابرد روسیه را حمل میکردند و این میل ها با هلیکوپترهای تهاجمی کاموف52 اسکورت می شدند . چتربازان احتمالاً متشکل از تیپ 11 هوابرد و یا یا تیپ 31 هوابرد بودند . این حمله هوایی هم توسط غیرنظامیان و هم سربازان به صورت ویدئویی ضبط شده است. هلیکوپترهای روسی که در ارتفاع پایین پرواز می کردند، از رودخانه دنیپر نزدیک شدند و بلافاصله مورد حمله سلاح های سبک اوکراینی و موشک های شانه پرتاب پدافندی انها قرار گرفتند. بالگردهای روسی با استفاده از فلر تلاش در مقابله با موشک های اوکراینی کردند . چندین میل8 هدف قرار گرفتند برخی درون اب رودخانه افتادند و برخی فرود امده و سربازان فرار کردند و یک کاموف 52 نیز سرنگون شد. بالگردها با راکت پدافند سبک فرودگاه را هدف قرار دادند و بخش را نیز با موفقیت از بین بردند تا نیروی های روسی بتوانند پیاده شوند. مقامات اوکراینی بعداً به این نتیجه رسیدند که یک کارمند فرودگاه توسط اطلاعات روسیه برای افشای این مواضع پدافندی استخدام شده است.با وجود این این حملات راکتی بالگردهای روسی خسارت زیادی به مدافعین به همراه نداشت

 

پس از پیاده شدن، واحدهای هوابرد روسیه شروع به تصرف فرودگاه کردند. تقریباً 300 مدافع اوکراینی به خوبی مجهز نبودند و شامل بسیاری از سربازانی بودند که هرگز درگیری جنگی تا ان زمان به خود ندیده بودند. آنها فقط می توانستند مقاومت محدودی از خود نشان دهند، اگرچه یکی از گاردهای ملی به نام سرهی فالاتیوک با موفقیت یک هلیکوپتر روسی را با یک موشک ایگلا سرنگون کرد و “روحیه” سربازان وظیفه را تقویت کرد ولی در نهایت روسها پیاده شدند

با تشدید جنگ، پدافند هوایی اوکراین مؤثرتر شد. هلیکوپتر فرمانده روسی کاپیتان ایوان بولدیرف مورد اصابت قرار گرفت و مجبور به فرود اضطراری شد. همانطور که چتربازان روسی به تعداد فزاینده ای فرود آمدند اها اطراف فرودگاه را نیز به تصرف خود در اورند و بدین ترتیب نیروهای روسی توانستند امنیت فرودگاه را تامین کنند. این موفقیت به دلیل غافلگیر شدن ارتش اوکراین از سرعت حمله اولیه روسیه، علیرغم آمادگی های انجام شده پس از هشدار سیا بود.سپس چتربازان شروع به آماده شدن برای ورود 18 فروند هواپیمای راهبردی ایلیوشین 76 شدند که حامل نیروهای تازه نفس از روسیه بودند.

با وجود غلبه بر مقاومت اولیه اوکراین، چتربازان همچنان توسط غیرنظامیان مسلح محلی و هنگ سوم پیاده اوکراین مورد حمله قرار میگرفتند. اوکراینی ها نیز شروع به گلوله باران فرودگاه با توپخانه سنگین کردند. ژنرال اوکراینی والری زالوژنی خطر پل روسی در هاستومل را تشخیص داد و به تیپ مکانیزه 72 به فرماندهی سرهنگ اولکساندر ودوویچنکو دستور داد تا یک ضد حمله را سازماندهی کند.

در لحظات حساس نبرد که اگر فرودگاه امن میشد 20 ایلیوشین روسی اب هزاران سرباز از راه میرسیدند یک ضد حمله گسترده اوکراینی ها توسط تیپ 4 واکنش سریع گارد ملی، با حمایت نیروی هوایی اوکراین آغاز شد. به دلیل نداشتن وسایل نقلیه زرهی، نیروهای روسی به پشتیبانی هوایی برای جلوگیری از پیشرفت اوکراین وابسته بودند. دو فروند سوخو-25 روسی شاهد حمله به مواضع اوکراینی بودند ولی کار زیادی از دستشان بر نمیامد . هواپیماهای جنگی اوکراینی که از حملات موشکی آغازین روسیه جان سالم به در بردند، در ارائه پشتیبانی هوایی برای واحدهای گارد ملی شرکت کردند. اینها شامل حداقل دو سوخو24 و یک میگ29 بودند. اوکراینی ها به سرعت نیروهای بیشتری را به فرودگاه برای حمایت از ضد حمله فرستادند. این نیروها شامل لژیون گرجستان و واحدی از نیروهای حمله هوایی اوکراین بود. با ادامه نبرد، ایلیوشین های روسی حامل نیروهای کمکی نتوانستند فرود بیایند و احتمالاً مجبور به بازگشت به روسیه شدند.

واحدهای نظامی اوکراینی فرودگاه را محاصره کردند و تا عصر نیروهای روسی را عقب راندند و نیروهای هوابرد روسیه باقی مانده را مجبور به عقب‌نشینی به جنگل‌های خارج از فرودگاه کردند. ماموکا مامولاشویلی، فرمانده لژیون گرجستان، بعداً ادعا کرد که مهمات افرادش در نبرد تمام شده است، در نتیجه او از ماشین خود برای زیر گرفتن چتربازان روسی در حال عقب نشینی استفاده کرد.

آنتونوف 225 بزرگترین هواپیمای جهان، در زمان آغاز نبرد در فرودگاه بود. با وجود جنگ، ابتدا توسط خلبان آنتونوف سالم بودن آن تایید شد. با این حال، در 27 فوریه، یک بیانیه مطبوعاتی Ukroboronprom ادعا کرد که این هواپیما توسط یک حمله هوایی روسیه نابود شده است. در 4 مارس، کانال تلویزیونی دولتی روسیه، کانال یک روسیه، فیلمی را پخش کرد که نشان می‌داد این هواپیمای باشکوه نابود شده است .

در 25 فوریه ، نیروهای زمینی مکانیزه روسیه در حال پیشروی از بلاروس همراه با حمله هوایی دیگر توسط نیروی های هوابرد، کنترل فرودگاه را پس از شکستن قسمتی از خطوط دفاعی اوکراین در نبرد به دست گرفتند. برخی از خودروهای زرهی قبل از رسیدن به هوستومل در کمین قرار گرفتند و نیروهای کمکی را برای مدتی متوقف کردند، اما با این وجود وارد فرودگاه شدند و به بیرون راندن مدافعان اوکراینی کمک کردند. به گفته وزارت دفاع روسیه، این حمله جدید برای پس گرفتن کنترل کامل فرودگاه با 200 بالگرد انجام شد که تعداد زیادی سرباز روس را به فرودگاه رساند . با وجود این بسیاری معتقدند این ادعا روسا واقیت نداشت و انها رقم 200 فروند را تنها برای خراک داخلی مطرح کرده بودند تا شکست دیروز را بپوشانند و انها نهایتا 70 بالگرد ارسال کردند. با این وجود، نیروهای زمینی روسیه جای پای خود را در هوستومل ایجاد کردند و شروع به عملیات بازرسی در داخل فرودگاه کردند. البته مدافعان اوکراینی باند فرودگاه را قبل از پیشروی نیروهای زمینی روسیه خراب کرده باشند که حتی اگر نیروی های زمینی ارسال شده از بلاروس به فرودگاه رسیدند دیگر از باند نشود استفاده کرد

وزارت کشور اوکراین در ابتدا تصرف کامل فرودگاه توسط نیروهای روسی را تکذیب کرد و اعلام کرد که این فرودگاه در حال دست به دست شدن است و نبرد ادامه دارد. وزارت کشور همچنین اصرار داشت که ادعای روسیه مبنی بر تلفات عظیم اوکراینی “یک دروغ مطلق” است، در حالی که وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که فرودگاه به حدی آسیب دیده است که توسط نیروهای روسی مورد استفاده قرار نمی گیرد. بعداً در همان روز، اوکراین تأیید کرد که نیروهای روسی کنترل فرودگاه را در دست دارند.

ولی در نهایت دیگر فرودگاه بلااستفاده شده بود و بدرد روسها نمیخورد

اندرو مک گرگور، تحلیلگر امنیتی، نبرد برای فرودگاه آنتونوف را “فاجعه هوایی روسیه” توصیف کرد. به گفته وی، عملیات اولیه روسیه با هدف تضمین دسترسی زودهنگام نیروهای متجاوز به کیف برای پایان دادن به کل جنگ ظرف یک یا دو روز بود. در عوض، اطلاعات روسیه نتوانسته بود تمرکز واقعی مدافعان اوکراینی را در اطراف فرودگاه ارزیابی کند و فقط دفاع نمادین را در نظر گرفت. از آنجایی که نیروی فرود اولیه برای نگه داشتن محل بسیار کم تعداد بودند، در حالی که ارتش روسیه قادر به تامین امنیت حمل و نقل هوایی برای نیروهای کمکی و همچنین جلوگیری از حملات متقابل اوکراینی نبود، این منجر به نابودی اولین نیروی فرود شد. مک گرگور استدلال کرد که شکست در فرودگاه آنتونوف و فرودگاه دیگری در واسیلکیف در آغاز تهاجم، به فرصت روسیه برای به نتیجه رساندن سریع درگیری پایان داد.

محققان شورای آتلانتیک همچنین استدلال کردند که توانایی اوکراین برای دفاع از فرودگاه به مدت دو روز مانع از تصرف سریع کیف توسط روسیه می‌شود.مایکل شوبریج از موسسه سیاست استراتژیک استرالیا استدلال کرد که “حمله سریع به منظور فلج کردن دولت مرکزی و تضعیف روحیه نیروهای اوکراینی بود”، اما این عملیات شکست خورد. جاناتان ایال، معاون مدیر موسسه خدمات متحد سلطنتی، شکست اولیه روسیه در تصرف فرودگاه را “نقطه عطفی” در جنگ توصیف کرد. محققان Stijn Mitzer و Joost Olimans استدلال کردند که این عملیات نه تنها به دلیل دفاع اولیه اوکراین در فرودگاه، بلکه به دلیل متوقف شدن پیشروی روسیه در نبرد بعدی هوستومل نیز شکست خورد. در نتیجه، تعداد زیادی از نیروها و تجهیزات روسی در فرودگاه آنتونوف منتظر ماندند و در معرض گلوله باران مداوم اوکراین بودند. محقق Severin Pleyer معتقد است که نبرد فرودگاه آنتونوف ناکامی‌های عمومی ارتش روسیه در طول تهاجم را نشان می‌دهد، از جمله مشکلات سیستم‌های تسلیحاتی ، شکست در لجستیک، هماهنگی و برنامه‌ریزی، و همچنین فقدان رهبری و آموزش. به گفته وی، جنگ برای فرودگاه همچنین نشان داد که گروه‌های تاکتیکی گردان روسی برای جنگ مناسب نیستند، زیرا اصلا هماهنگی و ارتباط با دیگر واحدها از جمله نیروی هوایی نداشتند و انها عملا در فرودگاه رها شده بودند و از هیچ اتش پیشتبانی خبری نبود . فرمانده اوکراینی الکساندر سیرسکی بعداً استدلال کرد که سقوط فرودگاه “نقش منفی” برای نیروهای اوکراینی ایفا کرد، اما “آتش توپخانه به سمت باند فرودگاه و مکان‌های خزش هواپیما فرودگاه را از کار انداخت به شکلی که روسها به سرعت فهمیدند دیگر نبرد برای فرودگاه ارزشی ندارد

روزنامه‌نگار آندریاس همچنین استدلال کرد که نبرد فرودگاه آنتونوف، در کنار سایر نبردها در طول تهاجم، افسانه توانایی‌های شدید و تقریباً شکست ناپذیری نیروهای هوابرد روسیه را رد کرد، ادعاهایی که به طور گسترده توسط تبلیغات در روسیه تقویت شده بود. پلایر با اشاره به اولین روز نبرد، نبرد را بدترین شکستی است که در تاریخ اخیر به نیروهای هوابرد روسیه وارد شده است.

 

چندین روز پس از تصرف فرودگاه، نیروهای روسی توانستند تا حدی زمین های فرود آن را برای استفاده هواپیماها بازیابی کنند، اگرچه فرودگاه عمدتاً به عنوان مرکزی برای ذخیره تجهیزات و اسکان سربازان عمل می کرد.

با وجود از دست دادن فرودگاه، نیروهای اوکراینی به درگیری با نیروهای روسی در هوستومل ادامه دادند. شاهدان عینی فیلم هایی از آتش گرفتن ستون تانک روسی در دوردست و شلیک موشک های میل24 اوکراینی به سمت مواضع روسیه ضبط کردند.[این تانک ها نیروی های بودند که از شمال اوکراین زا بلاروس امده بودن و حتی تا ده کیلومتری کیف رسیدند و قرار بود با اشغال هوستومل به فرودگاه برسند

در 26 فوریه ، نیروهای اوکراینی ادعا کردند که واحد گروه آلفا اوکراین ستونی از خودروهای زرهی روسی را در نزدیکی هاستومل منهدم کرده است.

تا 27 فوریه نیروی ها روسی در فرودگاه میدانستند که احتمالا نیروی زمینی روسها که فقط 10 کیلومتر با انها فاصله داشت دیگر به انها نمی رسد.برای همین شروع به ترک فرودگاه کردند. یک هفته بعد کاروان 64 کیلویمتری روسها در شمال کیف با هزاران تانک نفربر و خودرو در جاده در ترافیک خودش گیر کرده بود . انها سوخت نداشتند وقفل شده بودند. اوکراینها تعداد زیادی نیرو را به شمال کیف فرستانده بودند و روسها دیگر فهمیدند فرصت طلایی برای اشغال کیف را از دست دادند و از دو اوریل شروع به عقب نشینی از شمال اوکراین کردند و بدین گونه فرودگاه را رها کرده و اوکراینها وارد فرودگاه شدند

در 2 آوریل، نیروهای اوکراینی پس از عقب نشینی گسترده روسیه در امتداد محور کیف، کنترل فرودگاه را دوباره به دست گرفتند.نیروهای روسی در عقب نشینی عجولانه خود، بسیاری از تجهیزات خود را نابود کردند، در حالی که سایر مواد دست نخورده توسط اوکراینی ها به غنیمت گرفته شد.

عضویت در کانال تلگرامی جنگاوران برای آگاهی از آخرین مقالات و مطالب نظامی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن