متفرقه نظامی

متری دو مسکو،پناهگاه سیاسی امنیتی کرملین

متری دو مسکو،پناهگاه سیاسی امنیتی کرملین

گردآوری و ترجمه: اکبر کمالی دولت آبادی

فدراسیون روسیه کشوری بسیار پهناور و وسیع است وسعت شوروی سابق قبل از فروپاشی۲۲٬۴۰۲٬۲۰۰ کیلومتر مربع (۸٬۶۴۹٬۵۰۰ مایل مربع) بود. و حتی وسعت فعلی روسیه نیز بسیار زیاد است. ۱۷٬۰۹۸٬۲۴۲ کیلومتر مربع (۶٬۶۰۱٬۶۶۸ مایل مربع (بزرگ‌ترین کشور جهان است. بنابر این برای حفظ مقامات ارشد سیاسی خود و همچنین لانچر های موشک خود و برای در امان ماندن از موشک های تهاجمی دشمن لااقل در مرکز کشور ایمن است. اما روسیه به خوبی از 3 توان مخرب آمریکا آگاه است.(1.جنگنده های پرشمار با کیفیت حامل موشک های کروز 2. موشک ها و بمب های هواپایه 3.موشک های بالستیک مخرب دریا پایه و زمین پایه) بنابر این به سمت احداث پایگاه های زیر زمین وسیع پرشمار و عمیق برای موشک های بالستیک خود اختصاص داد. از جهتی برای حفظ سران و مقامات ارشد از گزند حملات اتمی پیش دستانه ایالات متحده به سمت ساخت مترویی در اعماق زمین با نیروگاه ها و ژنراتور های مخفی و ایمن رفت. سیستم مذکور 2 بخش دارد یک بخش حفظ سران و مقامان ارشد سیاسی و نظامی امنیتی از گزند حملات اتمی آمریکا و اروپا و دوم حفط توان بالستیک اتمی روسیه برای ضربات متقابل

C:\Users\ALLAH\Pictures\Deep_single_track_tunnel.png

تاریخچه متروی روسیه:

سال ۱۹۳۵، هنگامی که متروی مسکو راه‌اندازی شد، این سیستم زیرزمینی فقط ۱۱ ایستگاه داشت و ۲۸۵ هزار نفر را به مقصدهای خود می‌رساند. اما امروز، سامانهی مترو مسکو شامل ۲۶۷ ایستگاه است و روزانه ۶٫۸۵ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند.

C:\Users\ALLAH\Pictures\2.png

مترو کلان‌شهر مسکو در ۱۵ ماه مه سال ۱۹۳۵ راه‌اندازی شد و یکی از کهن‌ترین و باشکوه‌ترین شبکه‌های زیرزمینی در جهان است. ایستگاه‌های بزرگ و پر فضای این سیستم مترو که با ذهنیت ستایش از دولت کمونیست، حاکم وقت بنیانگذاری شده بود، با مجسمه‌های مرمری، دیوارهای موزائیک، شیشه‌های رنگین و مانند آن تزئین شده‌اند.

C:\Users\ALLAH\Pictures\953-133.jpg

مترو مسکو به روسی Московский метрополитен به سامانه قطارهای شهری کلان‌شهر مسکو گفته می‌شود. مترو مسکو با داشتن ۱۷ خط فعال، ۲۶۷ ایستگاه و راهی به درازای ۳۹۷ کیلومتر و با ظرفیت ۵٬۷۴۶ واگن یکی از کهن‌ترین سامانه‌های قطار شهری در جهان است.

C:\Users\ALLAH\Pictures\Mapmetro2.jpg

مترو 2:

به طور رسمی هرگز فاش نشد که خطوط مخفی مترو در مسکو وجود دارد. هر چند که انواع و اقسام شواهد در مورد وجود سیستم مخفی مترو وجود دارد. گاهی اوقات به طور غیر رسمی به عنوان مترو 2 نامیده می شود. نقش خطوط مخفی مترو در زیر مسکو تخلیه مقامات عالی رتبه در صورت وقوع جنگ هسته ای است. همچنین وسیله ای برای حمل و نقل بین پست های فرماندهی عمیق زیرزمینی و شبکه پناهگاه های زیرزمینی عمیق است. قدیمی ترین خط متروی مخفی شناخته شده، پست فرماندهی زیرزمینی عمیق زیر کرملین را به شبکه بزرگی از پناهگاه ها در منطقه رامنکی و احتمالاً حتی فرودگاه ونوکووو متصل می کند. این مرکز به مقر نیروهای مسلح روسیه متصل می شود که همچنین دارای یک پناهگاه مخفی زیرزمینی است. خط مترو از محل اقامت VIP در منطقه Vorobevye Gory می گذرد. با شبکه بزرگی از پناهگاه های زیرزمینی در زیر منطقه رامنکی متصل می شود. این شبکه پناهگاه به طور غیررسمی با نام Ramenki-43 شناخته می شود و دارای یک پست فرماندهی زیرزمینی عمیق دیگر است. سپس خط به آکادمی FSB می رسد.آخرین ایستگاه ایستگاه فرودگاه Vnukovo، به ویژه ترمینال VIP Vnukovo-2 است که به رئیس جمهور و دولت روسیه خدمات رسانی می کند. اگرچه آخرین پیوند ذکر شده به فرودگاه، مشکوک است.

C:\Users\ALLAH\Pictures\103_and_others.png

متروی استاندارد مسکو تنها در سال 2020 به فرودگاه ونوکوو رسید، در حالی که مترو سری 2 خیلی زودتر ساخته شد. این شبکه مخفی زیرزمینی از پناهگاه‌ها در منطقه رامنکی که از طریق خط مخفی مترو به هم متصل شده‌اند، در دهه‌های 1950 و 1960 ساخته شده‌اند. با این حال، با گذشت زمان، شوراها به طور مداوم این سیستم را با افزودن پناهگاه‌های جدید در سراسر مسکو و خطوط جدید مترو بهبود بخشیدند. ورودی های متعددی به شبکه مخفی مترو وجود دارد. این خطوط مترو در 50 تا 210 متر زیر زمین ساخته می شوند.

C:\Users\ALLAH\Pictures\953-133.jpg

خطوط مخفی مترو خدمات قطارهای ویژه مترو هستند. برخلاف قطارهای معمولی مترو، این قطارها با هادی پیوسته یا خطوط برق بالای سر که در امتداد مسیر حرکت می کنند، تغذیه نمی شوند. خطوط مخفی مترو بدون برق هستند. در عوض این قطارها با باتری کار می کنند. چنین روش پیشرانه ای در صورت جنگ هسته ای قابل اعتمادتر است، زیرا نیروگاه های روی زمین از بین می روند. نیروی محرکه الکتریکی برای خودروهایی که در تونل های عمیق زیرزمینی کار می کنند ضروری است. علاوه بر این، در طی یک حمله هسته‌ای، شفت‌های تهویه احتمالاً از بین می‌روند، آسیب می‌بینند یا مسدود می‌شوند. شبکه پناهگاه تحت مسکو همچنین شامل نیروگاه های زیرزمینی است. بنابراین به احتمال زیاد قطارهای ویژه قادر خواهند بود باتری های خود را حتی در صورت جنگ یا پس از حملات هسته ای متعدد شارژ کنند.

C:\Users\ALLAH\Pictures\Tunnel_Sportivnaya_SCL-D6_hermetic_gates.jpg

گفته می شود مترو-2 دارای چهار خط با عمق 50 تا 200 متر (160 تا 660 فوت) است. گفته می شود که کرملین را با مقر سرویس امنیت فدرال (FSB)، فرودگاه دولتی در Vnukovo-2 و یک شهر زیرزمینی در Ramenki، علاوه بر سایر مکان های دارای اهمیت ملی، متصل می کند.

عضویت در کانال تلگرامی جنگاوران برای آگاهی از آخرین مقالات و مطالب نظامی

http://www.military-today.com

https://fa.wikipedia.org

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن